panelarrow

Pokonaj alkoholizm

Metody walki z alkoholizmem

Poznaj nowy sposób leczenia alkoholizmu we Wrocławiu

| 0 comments

Wszywka alkoholowa to skuteczny sposób leczenia alkoholizmu. Ma ona postać tabletek, które umieszcza się pod skórą. Mają one pełnić funkcję zabezpieczającą przed chęcią sięgnięcia po alkohol. Wszywka alkoholowa stosowana jest wyłącznie u pacjentów, u których jest to możliwe. Z takiego rozwiązania skorzystać mogą pacjenci również we Wrocławiu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wszywka może pomóc w wyjściu z nałogu jedynie w połączeniu z silną wolną.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Jest to rodzaj farmakoterapii stosowanej w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Są tabletki z substancją czynną, czyli disulfiramem. Wszczepia się je pod skórę najczęściej na łopatce lub pośladkach. Lek ten stopniowo uwalnia się do organizmu i działa przez około 8 miesięcy. Substancja ta odpowiedzialna jest za to, że wypity alkohol nie rozkłada się w sposób prawidłowy. U pacjentów z wszywką, którzy sięgną po alkohol pojawiają się uciążliwe dolegliwości, takie jak wymioty, zawroty głowy, nudności, niskie ciśnienie krwi, kołatanie serca.  To właśnie te symptomy mają zniechęcić pacjenta do sięgania po alkohol. Utrzymują się od 4 do nawet 10 godzin.

Jakie są przeciwwskazania do wszywki alkoholowej?

Nie każdy pacjent walczący z alkoholizmem może zdecydować się na zastosowanie wszywki alkoholowej. Przeciwwskazaniem są przede wszystkim uczulenia na substancje czynne zawarte w tym leku. Wykluczeni są również pacjenci z chorobami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak nadciśnienie czy niewydolność krążenia. Wszywka nie może być także stosowana u pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, takimi jak psychozy oraz paranoje. Przeciwwskazaniem jest także upojenie alkoholowe. Pacjent, który podjął decyzję odnośnie walki z alkoholizmem przez zastosowanie wszywki musi wcześniej przejść detoks. W jego organizmie nie może znajdować się bowiem nawet znikoma ilość alkoholu.

Wskazania do zastosowania wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa może być zastosowana wyłącznie u pacjentów, którzy chcą wyjść z nałogu i podjęli świadomą decyzję. Musi on wyrazić na to zgodę. Leku nie wolno bowiem podawać pacjentom nieświadomym oraz pod wpływem alkoholu. Wszywka nie przeszkadza w żaden sposób w normalnym funkcjonowaniu. Także po zabiegu nie ma potrzeby przechodzenia długiej rekonwalescencji. Samo wszczepienie leku jest bezbolesne dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Trwa najczęściej około 30 minut.

Gdzie we Wrocławiu można wszyć esperal?

Każdy, kto chciałby skorzystać z pomocy w wychodzeniu z nałogu, jakim jest wszywka Wrocław to miasto, w którym można znaleźć profesjonalne gabinety świadczące tego rodzaju zabiegi. Są to takie placówki, jak:

  • Gabinet lekarski lek. med. Andrzej Gaborski,ul. Saperów 38,
  • Alkomedica – wszywka alkoholowa, ul. Gen. Józefa Hellera9/6,
  • Przychodnia Esperal, ul. Lipowa 8,
  • Gabinet bezpicia.pl, plac Hirszfelda 16,
  • SURGERY1DAY, ul. Przyjaźni 6,
  • Esperal Alkotherapy, ul. Bartłomieja Strachowskiego 32,
  • Nasz Gabinet- wszywka alkoholowa, ul. Dworcowa 11B/3U.

Wszywka alkoholowa może dać doskonałe efekty jedynie wtedy, gdy pacjent chce walczyć z nałogiem. Nawet najsilniejszy lek nie pomoże jeśli osoba uzależniona za wszelką cenę będzie chciała sięgnąć po alkohol w trakcie terapii, czy już po jej zakończeniu. Tylko odpowiednia motywacja daje szansę na osiągnięcie upragnionej wolności od nałogu.

Co oprócz wszywki alkoholowej?

Nawet zastosowanie wszywki nie przyniesie rezultatu, jeśli pacjent nie będzie chciał wyjść z nałogu. Może ona działać jedynie wspomagająco. W międzyczasie warto zadbać o odpowiednie wsparcie psychologiczne, które pomoże walczyć z uzależnieniem. Leczenie choroby alkoholowej jest procesem długotrwałym, dlatego trzeba podejść do niego rozsądnie. Zdecydowanie najlepsze rezultaty w walce z nałogiem daje połączenie kilku metod. Warto zacząć przede wszystkim od odwiedzenia specjalisty, jakim jest terapeuta lub psycholog. Psychoterapia połączona z wszywką pomoże skutecznie walczyć z nałogiem, a także chęcią sięgnięcia po alkohol. Warto zdecydować się na terapię indywidualną, a także grupową, która pozwoli odnaleźć się wśród osób z takimi samymi problemami. Tego rodzaju wsparcie jest niezwykle ważne. Kwestię wszycia esperalu należy skonsultować wcześniej z lekarzem, który określi czy u danego pacjenta można zastosować ten rodzaj terapii. 

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.